Pożegnanie maturzystów-2011

Pani Małgorzata Gładoch

Prezes Stowarzyszenia Absolwentów LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem.

Szanowna Pani Prezes. W związku z przypadająca w dniu dzisiejszym uroczystością pożegnania kolejnego rocznika Absolwentów Naszej Szkoły, chciałbym za Pani pośrednictwem przekazać kilka słów Moim młodszym kolegom. Zwracam się więc z prośbą o odczytanie tego krótkiego skierowanego do Nich adresu.

Drodzy Absolwenci, Koleżanki i Koledzy dziś opuszczający mury zacnej, posiadającej niemal 100 letnią tradycję zakopiańskiej wszechnicy. Zwracam się do Was jako były jej uczeń i absolwent z jakże już odległego rocznika 1968, jako członek Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów i pragnę Wam młodym, dziś wesołym i uśmiechniętym, złożyć serdeczne gratulacje z okazji ukończenia kolejnego etapu edukacji. Do wykonania macie jeszcze tylko krok, może dwa lub trzy, by z dyplomem maturalnym, świadectwem dojrzałości Naszego Liceum ruszyć w świat. Wierzcie mi, to świadectwo to dobry certyfikat i rekomendacja. Życzę Wam powodzenia !

I jeszcze chwila refleksji.

Dzisiaj stajecie się Absolwentami, członkami Naszej Balzerowskiej Rodziny wielu pokoleń zakopiańczyków, którzy rozsiani po całym świecie do dziś są dumni ze swojej szkoły, swoich profesorów i wspaniałych tradycji. Im dalej w lata tym więcej sentymentów, wspomnień i wzruszeń, ale też sporo odnowionych sympatii i przyjaźni na okolicznościowych zjazdach i spotkaniach.

Kultywujcie te dobre tradycje w przyszłości, nie zapominajcie o Waszej Szkole, miejcie w życzliwej pamięci Waszych Profesorów, przecież tak wiele tej Szkole i im zawdzięczacie.

Zapraszam Was do czynnego udziału w życiu Naszego Absolwenckiego Stowarzyszenia, przyłączcie się do Nas wy młodzi, spróbujcie tworzyć razem z nami dalszy ciąg historii, przecież tak naprawdę to wy ją pisać będziecie. Zajrzyjcie na naszą niezwykłą stronę internetową, przyłączcie się do nas, wystartujcie w sztafecie pokoleń.

W przyszłym roku obchodzić będziemy Jubileusz 100 lecia Szkoły, my starsi i wy młodzi, absolwenci wszystkich roczników, spotkamy się zapewne w uroczystym nastroju.

Pozostaję  z pozdrowieniem i wyrazami szacunku dla Dyrekcji i Grona Profesorów
Maciej Rojowski / absolwent 1968r
/